گزارشات

۲۲ مهر ۱۳۸۸

به گزارش سایت خبری تئاتر درمانی (دراما محله ) آراء هیأت داوران در بخش مختلف ششمین جشنواره نمایش درمانی بدین شرح اعلام شد: بخش جانبازان (تخصصی نمایش درمانی) از مددجویان برتر با اهدای لوح تقدیر، هدیه و تندیس ویژه جشنواره تقدیر شد که در این بخش این اسامی معرفی شدند: 1- ادریس بازدار2- علی‌اصغر حسین طایفه، 3- مسعود ذولفقارزاده4- جلال حیدری و 5- مجید قندهاری‌نژاد.
در بخش ویژه دو نمایش «بیمارستانی» به کارگردانی حامد زارعان و «ایمایی» (محیطی) به کارگردانی بهرام ریحانی با اهدای لوح تقدیر، هدیه جشنواره و تندیس معرفی به جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند.
در بخش جانبازان هیأت داوران جانبازان زیر را شایسته تقدیر دانستند؛ حسین پندی، ابراهیم کرمی سهام ، صباح شکوفیان، علیرضا جابری، عبدالله مختاری، ارسطو رمضانی، سیاوش پوراحمد، عبدالله خلیلی و با تقدیر ویژه و اهداء تندیس ویژه جشنواره از دو پیشکسوت عرصه تئاتر و روانپزشکی از دکتر قطب‌الدین صادقی و دکتر سیداحمد واعظی تقدیر شد.
همچنین بر اساس اعلام دبیرخانه این جشنواره، هیأت داوران همچنین در بخش ویژه دو نمایش ذیل را قابل تقدیر دانست:
نمایش «روایتی دیگر از فتح» به کارگردانی آرمیتا نویین از استان اصفهان، نمایش «فرم، موسیقی، حرکت» به کارگردانی علیرضا دهقانی.
در بخش ویژه انقلاب اسلامی لوح تقدیر – هدیه جشنواره و تندیس جشنواره به نمایش‌های زیر اهدا شد:
نمایش «جوینده یابنده» از استان خوزستان شهرستان اهواز سامان خلیلیان
نمایش «پایان غفلت» از استان اردبیل شهرستان پارس‌آباد مغان غریب منوچهری
نمایش «زندگی‌کردن» از استان گیلان شهرستان لاهیجان محمدعلی صادق حسنی
نمایش «آماده‌باش» از استان تهران شهرستان بومهن بیور و زرگوشیان
نمایش «حراج» از استان خراسان رضوی شهرستان قوچان جواد رامرد
هیأت داوران در این بخش پیشنهاد کرد با معرفی گروه‌های برگزیده به مراکز حمایت‌کننده، در سال 87 هر گروه به تعداد 10 اجرا در استان خود داشته باشند.
هیأت داوران همچنین از ده گروه دیگر در بخش ویژه انقلاب اسلامی با هدیه جشنواره و لوح تقدیر به عمل آورد: نمایش «خاطرات ناب» به کارگردانی محمدجواد ولتخافی از فولادشهر، نمایش «امروز دیروزی‌ها» به کارگردانی حسن سبحانی از میناب، نمایش «آوردگاه» به کارگردانی رضا برات‌زاده از بجنورد، نمایش «خاطرات سالار» به کارگردانی علی روحی از مشهد، نمایش «واقعیت نه تخیل» به کارگردانی حبیب جمشیدی از الیگودرز، نمایش «کبوتر داریم تا کبوتر» به کارگردانی یاسرالله‌بخشی از فارسان، نمایش «همه سال با ما» به کارگردانی علی گلستانی از اراک، نمایش «آژیر قرمز» به کارگردانی رجب علی‌فلاح از قائم‌شهر، نمایش «درمان برای همه» به کارگردانی علیرضا پاکزاد از تهران، نمایش «نمی‌بینم» به کارگردانی رضا کناریوند از ایلام.
هیأت داوران این بخش با توجه به رعایت نکات اعلام‌شده با محوریت اهداف جشنواره تئاتردرمانی و بخش ویژه سی‌امین سال نمایش جوینده یابنده از استان خوزستان را به دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر معرفی کرد.